Przygotowanie i egzamin Krav Maga – Styczeń 2020

Przygotowanie do egzaminu Krv Maga (PRETEST)

18 stycznia organizujemy coroczne przygotowanie do egzaminu – PRETEST w klubie SAGOT. Jest to całodniowy trening z podziałem na stopnie zaawansowania. Celem tego treningu jest powtórzenie każdej z technik i doszlifowanie każdego z ruchów (UWAGA: celem nie jest nauczanie technik!). Na treningu omawiane będą punkty kluczowe każdej techniki, jej najważniejsze elementy i przedegzaminowe wskazówki.

PRETEST prowadzony będzie równocześnie na trzech salach klubu SAGOT GYM – tak by każdy znalazł dla siebie miejsce i czas na trening.

MIEJSCE:  SAGOT GYM Katowice, ul. Sokolska 31 (mapa dojazdu)

CZAS: 18 styczeń 2020 (sobota), godz. 09:00-15:00
P1: 09:00-11:00 – duża sala
P2: 11:15-14:15 – duża sala
P3: 11:30-15:00 – sala mała/maty
P4-P5: 11:30-15:30 – sala mała/maty

KOSZT:
40zł – PRETEST;
140zł – PRETEST + Egzamin (płatne z góry)

W razie konieczności instruktorzy będą do Waszej dyspozycji do godziny 15:30. Na końcu strony znajdziesz odnośniki do wymagań na stopnie Krav Maga oraz krótki opis egzaminów Krav Maga.

Egzamin na stopnie Krav Maga

Sprawdź się i zdobądź wymarzony dyplom i naszywkę. Otwórz sobie drogę do kolejnych stopni zaawansowania i nowych możliwości treningowych!

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa – jest do dobra okazja by sprawdzić swoje działanie pod wpływem delikatnego stresu i presji fizycznej. Dodatkowe godziny treningu pozwalają wzmocnić najważniejsze odruchy i skuteczność działań w walce.
Wszyscy rozpoczynają egzamin o tej samej porze. Pierwsze stopnie kończą wcześniej, wysokie stopnie – zostają do końca ;]

CZAS: 26 styczeń 2020 (niedziela), godz. 09:30-15:00 (rejestracja od godz. 9:00)

MIEJSCE: Hala MORiS Chorzów, ul. Dąbrowskiego 113 (główna hala)

KOSZT:
110zł – Egzamin;
40zł – PRETEST
140zł – PRETEST + Egzamin (płatne z góry)

Płatności i zapisy realizowane są u instruktorów prowadzących zajęcia Krav Maga.

PS. W klubie SAGOT główne egzaminy organizowane są w styczniu i czerwcu każdego roku. Dodatkowo dla osób, które bądź nie uzyskały wymaganej liczby punktów, bądź nie mogły uczestniczyć w głównych egzaminach, organizowane są egzaminy poprawkowe w kwietniu i październiku danego roku.

OFERTA SPECJALNA – indywidualne przygotowanie do egzaminu

W tym roku proponujemy indywidualne przygotowanie do egzaminu Krav Maga. Jest to trening indywidualny nastawiony na weryfikację technik oraz indywidualnie dostosowany program korekcyjny bądź wzmacniający słabsze strony. W treningu mogą uczestniczyć grupy do 6 osób (przygotowujące się do tego samego stopnia Krav Maga).

Korzyści z indywidualnego przygotowania:

 • pełna uwaga instruktora skierowana Tylko na Ciebie
 • indywidualny program szkoleniowy dostosowany do możliwości i zdolności trenującego
 • mocna poprawa skuteczności wykonywania technik
 • bezpośrednie wskazówki i korekty

Koszt pojedynczego spotkania to 200zł netto za godzinną sesję treningową (koszt dzielony na uczestników).

Dostępne terminy szkoleniowe:

PIĄTEK (10, 17, 24 styczeń 2020) w godzinach 10:00-19:00

W przypadku większej ilości materiału do przepracowania, bądź grupy osób powyżej 4 osób rekomendowany czas pracy to minimum 2 godziny.

Jak zarezerwować indywidualną sesję treningową?

Trening możesz zarezerwować w trojaki sposób:

 1. Pisząc e-mail na kravmaga@sagot.pl (Tytuł: Indywidualne przygotowanie do egzaminu)
  Podaj w nim dzień, godzinę, zakres materiału oraz dane osób biorących udział w treningu
 2. Dzwoniąc do nas na numer 501-387- 085 (poprosimy Cię o te same dane)
 3. Umawiając się bezpośrednio z instruktorem

Trening powinien być opłacony przed jego odbyciem (możesz to zrobić w recepcji klubu) – po uregulowaniu płatności otrzymasz voucher treningowy.

PS. Treningi możliwe są do przeprowadzenia na sali w Katowicach bądź Zabrzu.

PPS. Jeśli interesują Cię inne terminy – napisz o tym, bądź dopytaj bezpośrednio instruktora – zobaczymy co da się zrobić 🙂

Poniżej możesz zobaczyć dostępne dni i godziny.

Wymagania na stopnie Krav Maga:

Practitioner 1 (P1); Practitioner 2 (P2); Practitioner 3 (P3); Practitioner 4 (P4); Practitioner 5 (P5)

Weryfikacja i zapisy na egzamin trwają do 15 stycznia 2019. Po tym terminie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy uczestnictwa w egzaminie.

 

Egzamin na stopnie Krav Maga.

Krav Maga jest systemem bojowym bazującym na najprostszych odruchach i instynktach ludzkiego ciała. Główną maksymą Twórcy systemu było: walka wg Krav Maga ma wyrządzić jak najwięcej szkód w jak najkrótszym czasie przy minimalnych własnych obrażeniach.

W obecnych czasach, ze względu na postęp i rozwój kultury i społeczeństw odchodzi się od najbardziej brutalnych rozwiązań i dostosowuje się system do realiów prawa pozostając najskuteczniejszym systemem samoobrony.

Z tym powodów w Krav Maga nie ma zawodów – musiały by być bardzo brutalne i kończyć się poważnymi kontuzjami zawodników. Aby móc sprawdzić poziom trenujących wprowadzono egzaminy na stopnie – stworzono curriculum i podzielono je na stopnie zaawansowania. Każde z nich obejmuje poszczególne zagadnienia elementów samoobrony i kolejne techniki w zależności od ich stopnia skomplikowania i potencjalnej gotowości ćwiczącego do ich wykonania.

W Krav Maga posiadamy 15 stopni zaawansowania podzielone na trzy grupy:

 • początkujące (P1 – P5) – obejmujące swoimi zagadnieniami głównie walkę wręcz i obronę przed atakami pałką i nożem
 • zaawansowane (G1 – G5) – na których porusza się zaawansowane elementy walki i obrony przed nożem, pistoletem i karabinem maszynowym
 • eksperckie (E1 – E5) – na których – oprócz pełnej znajomości i zrozumienia poprzednich zagadnień – porusza się zaawansowane techniki sytuacji zakładniczych, ochrony osób trzecich, techniki i taktyki deeskalacji i obezwładnienia oraz walki z różnymi stylami sportów walki.

Każdy egzamin jest formą sprawdzenia zarówno znajomości technicznej jak i przygotowania fizycznego i mentalnego osoby trenującej z uwzględnieniem jego indywidualnych predyspozycji. Egzamin ma charakter praktyczny, gdzie prezentuje się poszczególne techniki pod wpływem stresu i presji osoby oceniającej – co pozwala przynajmniej w części zasymulować działanie w realnych – stresowych – warunkach.

Egzamin Krav Maga dla wielu jest najlepszą formą sprawdzenia siebie i swoich możliwości oraz droga do kolejnych stopni zaawansowania i wtajemniczenia w system. Często dyplom ukończenia egzaminu jest przepustką do służb mundurowych, bądź z dumą prezentuje się na ścianie przywołując pozytywne skojarzenia i emocje  z wylanego potu i osiągniętych celów.

W klubie SAGOT z dbałością przykładamy się do realizacji założeń programowych dla każdego stopnia zaawansowania oraz pozostałych aspektów walki i samoobrony (taktyki walki, przygotowanie fizyczne, elementy z innych sportów/sztuk walki). Wszystkie zagadnienia w poruszane są na regularnych zajęciach Krav Maga, dzieląc grupy na odpowiednie stopnie zaawansowania.

Leave A Comment