Egzamin Krav Maga – Styczeń 2019

Egzamin na stopnie Krav Maga.

Krav Maga jest systemem bojowym bazującym na najprostszych odruchach i instynktach ludzkiego ciała. Główną maksymą Twórcy systemu było: walka wg Krav Maga ma wyrządzić jak najwięcej szkód w jak najkrótszym czasie przy minimalnych własnych obrażeniach.

W obecnych czasach, ze względu na postęp i rozwój kultury i społeczeństw odchodzi się od najbardziej brutalnych rozwiązań i dostosowuje się system do realiów prawa pozostając najskuteczniejszym systemem samoobrony.

Z tym powodów w Krav Maga nie ma zawodów – musiały by być bardzo brutalne i kończyć się poważnymi kontuzjami zawodników. Aby móc sprawdzić poziom trenujących wprowadzono egzaminy na stopnie – stworzono curriculum i podzielono je na stopnie zaawansowania. Każde z nich obejmuje poszczególne zagadnienia elementów samoobrony i kolejne techniki w zależności od ich stopnia skomplikowania i potencjalnej gotowości ćwiczącego do ich wykonania.

W Krav Maga posiadamy 15 stopni zaawansowania podzielone na trzy grupy:

  • początkujące (P1 – P5) – obejmujące swoimi zagadnieniami głównie walkę wręcz i obronę przed atakami pałką i nożem
  • zaawansowane (G1 – G5) – na których porusza się zaawansowane elementy walki i obrony przed nożem, pistoletem i karabinem maszynowym
  • eksperckie (E1 – E5) – na których – oprócz pełnej znajomości i zrozumienia poprzednich zagadnień – porusza się zaawansowane techniki sytuacji zakładniczych, ochrony osób trzecich, techniki i taktyki deeskalacji i obezwładnienia oraz walki z różnymi stylami sportów walki.

Każdy egzamin jest formą sprawdzenia zarówno znajomości technicznej jak i przygotowania fizycznego i mentalnego osoby trenującej z uwzględnieniem jego indywidualnych predyspozycji. Egzamin ma charakter praktyczny, gdzie prezentuje się poszczególne techniki pod wpływem stresu i presji osoby oceniającej – co pozwala przynajmniej w części zasymulować działanie w realnych – stresowych – warunkach.

Egzamin Krav Maga dla wielu jest najlepszą formą sprawdzenia siebie i swoich możliwości oraz droga do kolejnych stopni zaawansowania i wtajemniczenia w system. Często dyplom ukończenia egzaminu jest przepustką do służb mundurowych, bądź z dumą prezentuje się na ścianie przywołując pozytywne skojarzenia i emocje  z wylanego potu i osiągniętych celów.

W klubie SAGOT z dbałością przykładamy się do realizacji założeń programowych dla każdego stopnia zaawansowania oraz pozostałych aspektów walki i samoobrony (taktyki walki, przygotowanie fizyczne, elementy z innych sportów/sztuk walki). Wszystkie zagadnienia w poruszane są na regularnych zajęciach Krav Maga, dzieląc grupy na odpowiednie stopnie zaawansowania.

Chcąc dać każdemu dodatkową szansę na odświeżenie wiedzy i umiejętności, wykonanie kolejnej dawki powtórzeń oraz odpowiedzenie na wszystkie pytania i wątpliwości organizujemy dodatkowe spotkanie treningowe przed egzaminem – PRE-TEST.

W tym roku PRE TEST prowadzony będzie równocześnie na trzech salach – tak by każdy znalazł dla siebie miejsce i czas na trening

MIEJSCE:  SAGOT GYM Katowice, ul. Sokolska 31 (mapa dojazdu)

CZAS: 12 styczeń 2019, godz. 10:00-16:00
P1: 10:00-12:00 – duża sala
P2: 12:15-14:15 – duża sala
P3: 12:15-14:30 – sala mała/maty
P4-P5: 13:00-15:00 – sala mała/maty

KOSZT: 30zł – PRETEST; 120zł – PRETEST + Egzamin

W razie konieczności instruktorzy będą do Waszej dyspozycji do godziny 16:00. Na końcu strony znajdziesz odnośniki do wymagań na stopnie Krav Maga.

Egzamin na stopnie Krav Maga

Egzamin jest dobrowolny i nieobowiązkowy – niemniej wszystkich zachęcamy do uczestnictwa. Jest to niejako „święto” w świecie Krav Maga. W klubie SAGOT główne egzaminy organizowane są w styczniu i czerwcu każdego roku. Dodatkowo (o ile jest taka konieczność) w kwietniu i październiku organizowane są egzaminy poprawkowe.

CZAS: 19 styczeń 2019, godz. 08:30-15:00 (rejestracja od godz. 8:00)

MIEJSCE: Hala MORiS Chorzów, ul. Dąbrowskiego 113 (główna hala)

KOSZT: 100zł – Egzamin; 120zł – PRETEST + Egzamin

Płatności i zapisy realizowane są u instruktorów prowadzących zajęcia Krav Maga.

Sprawdź się i zdobądź wymarzony dyplom i naszywkę. Otwórz sobie drogę do kolejnych stopni zaawansowania i nowych możliwości treningowych.

Wymagania na stopnie Krav Maga:

Practitioner 1 (P1); Practitioner 2 (P2); Practitioner 3 (P3); Practitioner 4 (P4); Practitioner 5 (P5)

Weryfikacja i zapisy na egzamin trwają do 15 stycznia 2019. Po tym terminie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy uczestnictwa w egzaminie.

2018-12-04T16:49:33+01:00Samoobrona|

Leave A Comment